KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5005839
*
nr 500 5839
Pastell
Carl Brandt, 1893, insjölandskap, 52x71
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 17:43:02
1
Vinnande bud
- Tema
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vatten vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17
*
Pastell
nr 500 5839
Pastell
Carl Brandt, 1893, insjölandskap, 52x71
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 17:43:02 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vatten vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:17